Сайти спонсорів
Алекс СО - офіційний дилер Volkswagen у Львові Чоловічий костюм від Legenda Class. Найкращий чоловічий костюм. Olimp

Першіть Львова 2010

                                         ПЕРШІСТЬ ЛЬВОВА 2010

 

Організовуючи закриту Індивідуально-клубну першість міста 2010 , на зразок 2004 -2007 років, в Лізі культуризму Львова (ЛКЛ) ставили перед собою одразу кілька завдань. По перше – повернути клубний залік й повернути втрачений запал боротьби та дух суперництва поміж львівських клубів. По друге – змусити вийти на сцену якомога більше місцевих спортсменів захищати не лише честь свого клубу та тренера, а й здобути неоціненний досвід перед зустріччю з найсильнішими суперниками зі всієї України на Відкритому кубку. По третє – організовувати, проводити та бути суддями на цих змаганнях мали члени ЛКЛ з мінімальним досвідом такої діяльності, саме для того, щоб підготувати ці кадри для роботи під час більш відповідальних та масштабних турнірів.

Як і змагання 2006 та 2007 років, першість 2010 відбулась у «Центрі творчості дітей та юнацтва Галичини». Голова оргкомітету першості - віце-президент ЛКЛ - Андрій Кузьма вперше цілком самостійно керував «першотравневим, білдерським парадом…» І в найдосвідченіших організаторів не обходиться без несподіванок та затримок як під час реєстрації, так і під час самих змагань, тож труднощам які виникли перед, після та під час ніхто не дивувався й з ними гідно впорались. Оформлення сцени та кількість спонсорів свідчили про те, що ця першість відбувається на значно вищому рівні за попередні першості. Очевидним було й те, що в ЛКЛ чітко зробили ставку на масштабне проведення Відкритого кубку, а тут, на першості, вирішили економити…

30 атлетів з 13 клубів змагалися за право назватися кращим у місті Лева.

Двоє Назарів розпочали змагання юнаків у категорії 16 років – Біляк (клуб «Юніор») та Харко («Спартак»). Віддамо належне цим дебютантам та їх тренерам! Юнаки вийшли не просто відбути номер й, як це часто буває у такому віці, «попробувати», а й перемогти і набратись необхідного досвіду та натхнення. Впевнено виконані довільні програми та чіткість позування в обов’язковій програмі, свідчили про тривалу підготовку перед виходом на цю сцену. Шкода, що і серед дебютантів та наймолодших доводиться визначати переможця та переможеного…  Виступ обох Назарів був практично на одному рівні. Судді з мінімальною перевагою віддали перемогу 14-річному представнику клубу «Юніор».

В підсумках оцінки категорії 16 років слід зауважити, що бувало тут і більше учасників, тож тренерам клубів бажано приділяти більшу увагу наймолодшим «любителям заліза» й знаходити необхідні аргументи для залучення їх до змагань.

Чисельнішою, цікавішою, напруженішою та інтригуючою була категорія юнаків 18 років. Декілька з десяти спортсменів не лише мали досвід виступів, а й були призерами попередніх юнацьких першостей. Тільки но вивели категорію на сцену, як стало очевидним лідерство представників клубу «Спартак» (тренер Ігор Лукачук): Мудрика Івана та Карпи Сергія. Обидва значно переважали своїх суперників у масі, пропорції та досвіді. Переможець категорії 16 років на першості міста Львова у 2008 році, Мудрик Іван, все ж продемонстрував кращі кондиції за свого одноклубника, а особливо це було помітно в рельєфі.  Тож через два роки після перемоги у наймолодшій категорії, Іван примножив свої досягнення  перемогою і серед 18 річних. Раділи вболівальники клубу «Спартак» і сріблу Карпи Сергія й виходу клубу в фаворити у клубному заліку. Бронзу здобув Гарматій Олег із клубу «Васіл Жим», котрий не з значним відривом, згідно суддівських протоколів, випередив Грицюка Олега з клубу «Котигорошко».  П’яте місце дісталось представнику клубу «СКІФ», Шведі Андрію. Шосте місце здобув ще один «Котигорошківець», дебютант змагань, Андрійчук Володимир який, також випередив іншого спортсмена від клубу «СКІФ» у цій категорії – Чухніцького Юрія. Дебютант змагань, гість із міста Новий Розділ, Шейко Ігор, що захищав честь рідного клубу «Атлет» (тренер Герасимів Андрій), зупинився на 8 сходинці. Із цим рішенням суддів можна було б посперечатись, адже досить пропорційний, масивний та рельєфним був цей спортсмен й, на мою думку мав бути на одну-дві позиції вище… Забракло маси, при цілком хорошому, рельєфі спортсмену з ЛДУФК - Когуту Володимиру, і тому, лише 9 місце. Замкнув десятку учасників категорії гість з міста Червоноград - Сенів Олег (клуб «Імперіал»).

Роблячи загальні підсумки категорії юнаків 18 років, можна сміливо дивитись у майбутнє львівського бодібілдингу, адже рівень ці молоді спортсмени продемонстрували цілком пристойний за що заслужили бурхливі оплески глядачів при нагородженні.

Після змагання у категорії юнаків 18 років, яка віддавна є в програмі першостей міста з бодібілдингу, відбулось змагання, яке, ніхто не очікував. Крім того, що молочна компанія «Галичина» виготовляє найякіснішу продукцію на якій ростуть спортсмени, вона частенько є спонсором змагань під егідою ЛКЛ, за що ВЕЛИКЕ їй спасибі!!! Сюрпризом стало змагання з визначення переможця у швидкості поглинання продуктів компанії «Галичина». «Вдудлити» залпом одну літру кефіру вийшло четверо любителів цього корисного напою… Усі «кефіромани» подарували собі насолоду смачним продуктом та шквал підтримки й позитиву серед глядачів, ну а переможець зможе подарувати можливість насолодитися цим смачним продуктом ще й друзям, адже логічною нагородою для нього став палет того ж таки кефіру… Хотілось, щоб такі змагання стали доброю традицією не лише першостей з бодібілдингу, а й взагалі інших святкувань… Як на мене, це значно здоровіше, цікавіше та корисніше, ніж змагання любителів пива…

Як правило, у наступній категорії виходить багато учасників і йде напружена та інтригуюча боротьба за кожну сходинку… Цього разу знову боротьба була дійсно напружена, а от кількість спортсменів залишає бажати кращого. Лише п’ятеро  спортсменів Львова вирішило боротись за звання кращого серед юніорів віком до 20 років. Найвпевненіше серед них почував себе неодноразовий призер львівських змагань «Спартаківець» Петрашкевич Назар. Досить пропорційний та масивніший відносно інших спортсменів, Назар здобув очікувану перемогу, навіть, не зважаючи на недостатню якість. Ще один постійний учасник та призер першостей міста та області Лісничий Сергій, клуб «Спарта» (тренер Ковпак Юрій), незначно випереджав переможця в рельєфності мускулатури. А от прогалина в об’ємах та пропорції, відносно того ж таки переможця, була більш очевидною. Наслідок – срібло на грудях «спартанця». Третя сходинка п’єдесталу підкорилась Ярушевському Богдану із клубу «Богатир». Богдану слід краще позувати, адже виконання поз в обов’язковій програмі залишає бажати кращого… Четверте місце й залікові очки для клубу здобув Кохан Андрій («Спартак»). Оцінюючи виступ цього юнака, можемо рекомендувати йому вдосконалювати виконання довільної програми та суттєво зосередитись на наборі маси, особливо ніг. Ще один «Спартаківець», Лещишин Ігор, представляв свій клуб у цій категорії і його виступ судді оцінили п’ятим місцем. Брак маси та рельєфу не дозволили Ігорю піднятись вище, проте слід відзначити яскраве виконання довільної програми.

У заключній юніорській категорії 22 роки виступило шестеро спортсменів. Петрик Андрій із клубу «Ювілейний» (тренер Богданов Володимир) покращив свої кондиції у порівнянні з першістю 2008 року (тоді цей спортсмен представляв клуб «Голіаф») й здобув впевнену перемогу. Спортсмен із Дрогобича (клуб «ТУР»), Крищук Віталій, вдало дебютував на змаганнях з бодібілдингу, здобувши срібло у цій категорії. Бронзова медаль прикрасила шию Єгорова Миколи із клубу «Позитив» (тренер Єгоров Юрій). Клуб «Спартак» і в цій категорії не залишився без залікових очок, точніше одне залікове очко клубу принесло четверте місце, що посів Монтицький Олексій. Його одноклубник Дуда Петро зупинився на п’ятій сходинці. Замкнув шістку спортсменів атлет із клубу «Котигорошко»  Домбровський Євген.

Після завершення змагань юнаків та юніорів на сцену вийшли змагатись глядачі… І знову у конкурсі від молочної компанії «Галичина». Сила мізинця вирішила все!!! Переможець ж отримав чотири палети йогуртів без цукру, щоб «відновити сили» після напруженої боротьби.  Тішить, що саме на змаганнях ЛКЛ цілком було втілено в життя девіз компанії «Живи серед вічних цінностей», де цінністю для кожного є здоровий дух та тіло.

І ось довгоочікувана кульмінація всіх змагань – Абсолютна категорія чоловіків. Шістнадцять учасників у півфіналі… Судді оперативно визначають десятку фіналістів у якій одразу шестеро – підопічні Ігора Лукачука (клуб «Спартак»). Ще по одному спортсмену із клубів «Котигорошко», «Позитив», «Богатир» та «Атлет».  Саме спортсмен із клубу «Атлет»  міста Новий Розділ, Герасимів Андрій, що вперше брав участь у змаганнях замкнув десятку фіналістів. Дев’ятим став спартаківець Бучинський Кирило якого випередив одноклубник Кириляк Роман – 8 місце. Срібний призер категорії юнаків 18 років, Карпа Сергій («Спартак»), опинився на сьомому місці «абсолютки». Лише шостим місцем довелось задовільнитись переможцю категорії юніорів 20 років Петрашкевичу  Назару, що захищав честь того ж таки «Спартака». Випередив Назара його ж одноклубник – переможець категорії юнаків 18 років – Мудрик Іван (5 місце). Наднапружена та непередбачувана боротьба точилась за 4-3-2 місце абсолютної категорії. Котигорошківець Карван Ігор, спартаківець Давид Андрій та Радіонов Тарас із клубу «Позитив» схрестили шпаги у боротьбі за якнайвищу сходинку п'єдесталу. Багато років не виходив на сцену 27-річний Ігор Карван, тож зараз його форма приємно здивувала, особливо рельєф, яким він переважав своїх вищеназваних суперників. Більш досвідчений - призер Чемпіонату України НАББА, фіналіст змагань IFBB, Давид Андрій вкотре продемонстрував гідні пропорції, проте якість не досягала найвищого рівня. Очевидно, що Андрій «розслабився» після виступу на Кубку України. Найдосвідченіший із цієї трійки – Радіонов Тарас (багаторазовий призер Чемпіонатів та Кубків України) знову потішив своїх шанувальників виходом на сцену й продемонстрував найбільші об’єми серед усіх учасників категорії.

Думки суддів різнились, проте у підсумковому протоколі результат боротьби цієї трійки був таким: 4 місце – Давид Андрій («Спартак»), 3 місце – Радіонов Тарас («Позитив»), 2 місце – Карван Ігор («Котигорошко»).

23 – річний Кожевніков Олег (клуб «Богатир», тренер Микитка Олександр), продемонстрував відмінний рельєф у поєднанні з належними об’ємами та пропорцією. Його лідерство не викликало сумніву ще з півфіналу Абсолютної категорії. Такої ж думки виявились і судді, тож золота медаль й титул Абсолютного чемпіона Першості міста Львова 2010 заслужено опинились у руках саме цього спортсмена.  Вітаємо Олега з блискучою перемогою й бажаємо успіхів надалі.

Набравши 19 пунктів у клубному заліку, клуб «Спартак» вдруге поспіль здобуває звання кращого клубу міста. Велика подяка за таку плідну роботу та «кузню молодих чемпіонів» головному тренеру клубу Ігорю Лукачуку! Друге місце з 7 очками у клубному заліку посів клуб «Богатир» (м. Стрий), тренер Микитка Олександр. Третім, набравши 5 очок, став клуб «Юніор», тренер Горванко Олександр.  

Підсумовуючи першість 2010 , можна констатувати: здорову конкуренцію та дух суперництва між залами міста повернуто й примножено; судді-новачки та організатори-початківці впорались із поставленими завданнями; рекордна кількість учасників першостей (30 спортсменів) з яких третина – дебютанти, свідчить про більш ніж відмінне виконання завдання що до масового залучення фізкультурників до змагальної діяльності, а отже, вони стають справжніми спортсменами та прикладом до наслідування у своїх клубах. Що ж до завдання підготувати цих спортсменів до гідної боротьби з найсильнішими спортсменами України під час Відкритого кубку Львова, то тут вже зовсім інша історія, що має менш приємне продовження… яке саме - читайте у статті про Відкритий кубок м. Львова 2010…

 

P.S. велика подяка Генеральному спонсору першості – офіційному дилеру автомобілів Фольхсваген у м. Львові, компанії «Алекссо»  www.vw.lviv.ua ;

Офційному спонсору – тренажерам «Олімп»  www.olimp.lviv.ua ;

Cпонсору – молочній компанії «Галичина»  www.galychyna.com.ua ;

За допомогу в організації змагання  висловлюємо вдячність Львівському міському осередку ВО «Свобода»   www.svoboda.lviv.ua .   

 

Президент ЛКЛ                                        Шеремета Святослав

e-mail: info@lkl.org.ua тел.: +38 (050) 370-56-83
Сайти федерацій
WABBA World
Партнери
Львівська міська рада Громадське формування з охорони громадського порядку і державного кордону 'МОНОЛІТ'