Сайти спонсорів
Алекс СО - офіційний дилер Volkswagen у Львові Чоловічий костюм від Legenda Class. Найкращий чоловічий костюм. Olimp

Відкрита першість Львова 2008

Львів особливе місто. Першість Львова з бодібілдингу також особлива. Старовинне місто робить ставку на молодь. Лише тут змагаються у категоріях юнаки – 16 років (включно), юнаки – 18 років (включно), юніори – 20 років (включно) та 22 роки (включно). Чоловіки ж змагаються в абсолютній категорії у якій нагороджується десятка фіналістів і відповідно визначається абсолютний переможець змагань.

Саме такі категорії дозволили за 5 років проведення першості витягти на сцену багато молодих спортсменів на яких тепер покладає надію весь Львів. Адже важко юнаку 16-18 років змагатися з 21 річними юніорами, що вже про категорії чоловіків казати. Молодь комплексує і не виходить на сцену, звідси і відсутність масовості у нашому шляхетному спорті. Переконаний, що скоро й інші міста успадкують позитивний приклад культурної столиці України та зрозуміють, що лише з великої кількості молодих спортсменів з роками виростає кілька справжніх чемпіонів - чоловіків.

Третього травня 2008 року всі львівські культуристи святкували подвійне свято: 752 річницю з дня заснування рідного міста і перший, маленький ювілей – 5 років першості міста з бодібілдингу. Щоправда цього разу до спортсменів Львова приєдналися гості з інших міст, а саме: Тернополя, Чернівців, Івано-Франківська, Луцька, Нововолинська, Києва. Це вперше змагання проводилися як відкриті, і спортсмени перечислених вище міст впевнено вирішили взяти участь у «деребані святкового пирога» у вигляді майже 10000 гривень призових, медалей та цінних подарунків…

Всього у змаганнях взяло участь 35 спортсменів, а у клубному заліку змагались 13 львівських залів. Отже стає зрозуміло, чому серце старовинного міста змістилось замість звичних - площі Ринок та площі перед Оперним театром у спальний район - Сихів в культурно-освітній центр ім. Олександра Довженка. 750 глядацьких місць великого кінозалу, де проходили змагання, виявились недостатніми і глядачі зайняли стоячі місця. Всього, за підрахунками організаторів, було близько 1000 осіб.

Організатором змагань була новостворена Ліга культуризму Львова заснована 04.12.07р. Велика матеріальна підтримка генерального спонсора – компанії «ГалАвтоСвіт» (офіційного дилера автомобілів NISSAN у Львові) та Львівської міської ради дозволила провести свято сталевих м'язів на найвищому рівні. ПТС (пересувна телевізійна станція) телестудії «Міст» забезпечила професійну зйомку дійства а ретранслятор (екран) давав змогу глядачам останніх рядів бачити все у безпосередній близькості. Якісний звук, відмінна робота звукорежисера та незмінної ведучої змагань Онопової Ірини заслуговують найвищої оцінки. Традиційно веселі та чарівні дівчата з ансамблю естрадного танцю «Тайм-Аут» (керівник Агапова Олена) уже 3 рік поспіль якнайкраще розважали глядачів цікавими номерами й суттєво оживляли атмосферу залу.

Проте, головне в змаганнях – це спортсмени та їх боротьба, власне на яку всі приходять подивитись. Першими на сцену вийшли юнаки 16 років. І знову приємна новина – рекордна кількість учасників, замість звичних у попередні роки 2 спортсменів у категорії, ми побачили одразу 6! Усі дебютанти, проте впевнені й амбітні. З першої секунди стало зрозуміло: серйозна боротьба відбуватиметься за срібло та бронзу, а от золото однозначно мав здобути Мудрик Іван з клубу «Спартак». Іван очевидно переважав своїх суперників у масі, а рельєф не уступав конкурентам. Боротьба за 2-3 сходинки п'єдесталу розгорнулась між ще одним представником клубу «Спартак» - Романюком Богданом та спортсменом з клубу «Котигорошко» - Грицюком Олегом. Краще позування та рельєф визначили, що срібна медаль прикрасить шию котигорошківця.

Забігаючи наперед скажу, що схожа ситуація була і у старших вікових категоріях. Лише абсолютка серед чоловіків принесла непередбачену, важку боротьбу за кожне місце, починаючи з першого,але про все по порядку.

У категорії юнаків 18 років впевнену перемогу здобув Петрашкевич Назар (клуб «Самсон») який суттєво переважав своїх конкурентів в об'ємах та ще й з пропорцією у нього все гаразд на відміну від спортсменів цієї ж категорії. Щоправда, категорія була малочисельною – лише 5 учасників рівень яких залишає бажати кращого. На 2-й сходинці п'єдесталу, завдяки перевазі в масі, рельєфі та досвіду, який проявлявся у більш впевненому та правильному позуванні, опинився Адрусів Павло (клуб «Голіаф»). Цьому атлету слід суттєво додати в об'ємах нижніх кінцівок, адже цю слабкість помітили абсолютно всі судді та глядачі. Бронзу здобув дебютант змагань - Домбровський Євген («Котигорошко»).

Не спостерігалося напруженої боротьби за золото і у категорії юніорів віком 20 років. Переможець двох попередніх першостей у категорії юнаків 18 років - Пшоновський Олег (клуб «Самсон») впевнено тріумфував і у цій віковій групі. Схоже у Олега склалась хороша традиція – щороку додавати близько 10 кілограмів маси ще й в якості не втрачати. З такими темпами юному чемпіону (Олегу лише 19 років) за рік-два вдасться посунути з своїх «обжитих» лідерських місць визнаних атлетів не лише Львова, але й України. Будь я головним тренером національної збірної, то однозначно б запросив цього обдарованого львів'янина в юніорську збірну та готував до міжнародних стартів. Львівські ж клуби, думаю, напередодні наступної першості наввипередки пропонуватимуть спортсмену більш вигідні умови для підготовки аби він представляв на змаганнях саме їх. Бронзовий призер Кубку України НАББА 2007 серед юніорів, гість з Івано-Франківська Касіровський Олександр заслужено отримав срібло, хоча конкурентами йому були львів'янин - Андрій Кузьма та гість з Нововолинська - Бурда Олександр. Саме перевага в рельєфі, досвідченість та пропорція в поєднанні з пристойним та впевненим позуванням, були належно оцінені суддями й допомогли Олександру здобути перемогу над вище згаданими суперниками. В боротьбі за 3-ю сходинку «схрестили шпаги» краща симетрія Андрія Кузьми проти значно більших об'ємів Бурди Олександра. Натхненно й професійно виконав довільну програму Кузьма, що не скажеш про позування Бурди. Розтопирені ноги в позах «найширший м'яз спини», надто скуті й затиснені до біцепса передпліччя в поєднанні з низько опущеними ліктями, ще й розпрямлений великий палець, зводили до нуля шанси Олександра у позі «подвійний біцепс», завеликий кут нахилу в HP та кулаки, якими він сам себе закривав,- такепозування звело нанівець його перевагу в масі, рельєфі та досвіді… Кожен атлет, що має намір досягти успіху в змаганнях з культуризму має усвідомити, що мало бути просто кращим – НЕОБХІДНО ЩЕ Й ВМІТИ ЦЕ ПОКАЗАТИ!!! Бурді Олександру при підготовці до наступних змагань слід левову частку часу проводити перед дзеркалом, переглядом фото та відео змагань професіоналів і таким чином вчитись далеко нелегкому мистецтву позування в бодібілдингу. Отже, цілком справедливо бронзова медаль опинилась на шиї Кузьми Андрія (клуб «Котигорошко») чия довільна програма була чи не найкращою на змаганнях. Щоправда спортсмену ой як бракувало рельєфу.

Категорія юніорів 22 роки потішила не лише чисельністю, а й напруженою боротьбою за кожне місце, окрім першого.

Переможець попередньої першості категорії юніорів 20 років Левадний Дмитро («Котигорошко), срібний призер абсолютної категорії Першості Львова 2007 Жовнір Сергій («Котигорошко»), бронзовий призер Першості 2007 Давид Андрій (Львівський державний університет фізичної культури), минулорічний абсолютний переможець, чемпіон України НАББА серед юніорів 2007 Єгоров Юрій (клуб «Спартак»), тричі бронзовий призер Першостей Львова Тлустяк Василь («Самсон»), володар Кубку України НАББА серед юніорів 2006, переможець Першостей Львова 2005 та 2006 років Стричак Михайло. Ось така «весела», безкомпромісна та досвідчена видалась цьогорічна вікова категорія юніорів 22 роки. Все ж, хто стане переможцем цієї категорії було очевидно з перших секунд.

Відмінний рельєф, як завжди впевнене та натхненне позування в стилі Френка Зана, прорізаний прес, налиті м'язи біцепсів грудей, тріцепсів та бугриста спина, зробили Стричака Михайла переможцем. І навіть дещо вузькуваті плечі, суттєвий брак об'єму стегон та відверто слабкий трапецієподібний м'яз у позах «обличчям до суддів», не зіпсували загального позитивного враження від очевидного прогресу спортсмена у порівнянні з попередніми роками.

А ось у визначенні 2, 3 та 4 місця суддівські голоси розділились. Широкий в плечах, об'ємний, симетричний та пропорційний Єгоров Юрій суттєво програвав в рельєфності м'язевого волокна очевидним конкурентам Жовніру Сергію та Давиду Андрію. Надто розслаблене та спокійне, наче на тренуванні позування (без іскри бажання перемоги в очах) зіграло не на користь Юрія. Однак позитиви таки переважили негативи, і за не одностайними, проте остаточними підрахунками суддівських місць Юрій таки опинився на 2-й сходинці п'єдесталу. Несподівано, у важкій боротьбі бронзу (знову ж таки не одностайним рішенням суддів) ВИРВАВ студент ЛДУФК - Давид Андрій. Суперечливим, проте саме таким був суддівський вердикт. Тож 4-тим став Жовнір Сергій («Котигорошко»). Наполегливість, бажання перемоги та очевидне покращення форми у порівнянні з минулим роком не можливо не відзначити, шкода, що судді виявилися до нього такими критичними.

Інтрига до останньої секунди, високий рівень спортсменів в поєднанні з динамічним видовищем, натхненна атмосфера переповненого залу роблять змагання незабутніми. Глядач з ностальгією запитує себе: «Коли ж нарешті я знову побачу щось подібне?!». Саме такі переживання, вболівання та емоції подарувала глядачам цьогорічна абсолютна категорія чоловіків.

У півфінал вийшло понад 20 учасників з яких судді професійно та швидко вибрали 10 кращих – фіналістів. Троє гостей та семеро львів'ян опинилися в числі найсильніших. З їх числа очевидно виділялись троє атлетів – срібний призер Кубку України IFBB, володар кубку Києва - Якименко Олег (Київ), чемпіон України НАББА та IFBB - Микитка Олександр (Львів клуб «Спартак») та призер чемпіонатів України НАББА та IFBB - Комарницький Вадим (Чернівці).

Одразу було зрозуміло – кожний з них приїхав на ці змагання виключно за перемогою, однак, хто її здобуде було під питанням як для глядачів, так і для самих атлетів. Вони, як і належить атлетам такого рівня, натхненно та впевнено виконали довільні програми під час яких зал кінотеатру просто таки вибухнув оплесками. Момент істини на змаганнях з бодібілдингу приходить в обов'язковій програмі. На терезах чемпіонів опинились дещо об'ємніші та венозніші м'язи чернівчанина та естетичність й пропорційність гостя з Києва. У підсумку судді віддали золото абсолютки саме Комарницькому Вадиму (Чернівці). Другим став киянин Якименко Олег, який лише на 1 бал випередив львів'янина Микитку Олександра («Спартак»). Четвертим став абсолютний чемпіон Першості Львова 2004 та 2006 років Шеремет Антон, який після довгого відпочинку показав хорошу форму. Нелегко дісталась 5-та сходинка Стричаку Михайлові, який хоч і значно перемагав у рельєфі та при позуванні Станкевича Ролана (6-те місце), проте суттєво поступався йому в об'ємах. Сьоме місце здобув гість з Івано-Франківська - Слижук Іван, який хоч і мав широчезні плечі, величезні біцепси та м'язи грудей ще й в комплекті з непоганим рельєфом, проте суттєве відставання в об'ємах стегон та «дерев'яне» виконання довільної програми, невідпрацьовані обов'язкові пози не дозволили спортсмену піднятись на більш вищу сходинку. Восьме місце посів наймолодший учасник абсолютки - Пшоновський Олег («Самсон»). Дев'ятим став Давид Андрій (ЛДУФК), а замкнув чільну десятку Жовнір Сергій («Котигорошко»).

Як і у міста Львова є своя родзинка (унікальна середньовічна архітектура), так є своя родзинка на змаганнях з першості міста – це, крім індивідуальної, ще й клубна першість. Львів – єдине місто в Україні, де атлет на змаганнях з культуризму представляє не лише самого себе, а й свій зал. Здобувши перше місце в категорії, спортсмен приносить в залік клубу 5 очок, друге місце – 3, третє – 2, а четверте місце – 1 очко. В залік клубу зараховуються лише 2 кращі результати показані спортсменами – представниками клубу в даній категорії. У випадку коли, клуби набирають однакову кількість очок переможець визначається за результатами абсолютної категорії. Цього року з 12-ма очками перемогу святкував клуб «Спартак» (м. Львів, вул. Мельника, 18), головний тренер - Ігор Лукачук, який і забрав собі величний кубок переможця. Другим став клуб «Самсон» (м. Львів, вул. Кульпарківська, 182) тренер Володимир Карасьов. Чотири попередні роки перемагав клуб «Котигорошко» (м. Львів, пр. В.Чорновола, 21) тренер Святослав Шеремета. Однак цього року він опинився лише на 3 місці.

Підсумовуючи відкриту Першість Львова 2008, впевнено можна сказати, що вона пройшла на «ура» як у глядачів, так і у спортсменів. А сталось це завдяки допомозі місцевої влади та спонсорів. Тож Ліга культуризму Львова висловлює величезну подяку Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради (начальник Олексій Ярославович Побурко), начальнику Управління сім'ї, молоді та спорту ЛМР Юрію Богдановичу Наконечному.

Велика подяка за генеральне спонсорство Генеральному директорові компанії «ГалАвтоСвіт» офіційному дилеру автомобілів NISSAN (м. Львів, вул.Липинського,36, тел.242-26-27),Ярославу Івановичу Харишу.

Щиро дякуємо за допомогу:

  • молочній компанії «Галичина» та особисто Андрію Королю;
  • науково-виробничому підприємству «Світ»;
  • елітному фітнес-клубу «Атлантида» (м. Львів, вул. Драгана, 13, тел. 241-64-51),
  • салону краси «Атлантида-Спа» (м. Львів, вул. Гвардійська, 28, тел. 237-61-85) та особисто Бобришову Вячеславу
  • виробнику спортивного одягу фірмі «Корн» (м. Львів, вул. В. Стуса, 29, тел. 297-12-07);
  • магазину спортивного харчування «Самсон» (м. Львів, вул. Личаківська, 9, тел. 76-59-92 ).

Головний суддя змагань
Президент ЛКЛ – Шеремета Святослав

e-mail: info@lkl.org.ua тел.: +38 (050) 370-56-83
Сайти федерацій
WABBA World
Партнери
Львівська міська рада Громадське формування з охорони громадського порядку і державного кордону 'МОНОЛІТ'