Відкритий кубок Львова 2009 - Ліга Культуризму Львова
Сайти спонсорів
Алекс СО - офіційний дилер Volkswagen у Львові Чоловічий костюм від Legenda Class. Найкращий чоловічий костюм. Olimp

Відкритий кубок Львова 2009

«23 травня 2009 року відбувся Відкритий кубок міста Львова з бодібілдингу» - через кілька років ця фраза звучатиме як статистика, буденність. Однак сьогодні всі спортсмени та функціонери розуміють, що організувати в час кризи подібне дійство є справжнім подвигом і створити цей подвиг можна лише злагодженими діями команди, ціною неймовірних зусиль та професіоналізму.

Звичайно, обійшлось не без недоліків, проте вагомих плюсів було значно більше. Та й слід врахувати, що власне ці недоліки є помітними лише у порівнянні з відмінно проведеним Лігою Чемпіонатом України 2008 року, який став взірцем організації змагань. Тоді, 23 листопада 2008 року було все: бездоганне та надзвичайно дороге оформлення сцени, належне освітлення, велетенська комфортна гримувальня для спортсменів, значний призовий фонд, ПТС (пересувна телевізійна станція), що відзняла усе дійство, переповнений зал глядачів, масштабна рекламна кампанія. Проте найбільшим успіхом було те, що вперше в історії нашої держави Чемпіонат України з культуризму був організований та відзнятий на такому високому рівні, що його було показано провідним спортивним телеканалом «Мегаспорт» у повному обсязі!!! Прецедент якому заздрять бувалі функціонери бодібілдингу столиці та інших великих міст…

Ось яку високу оцінку отримала Ліга культуризму Львова за організацію Чемпіонату України 2008 у часи економічної кризи. Тепер кожна деталь організації змагання на помпезному й дорогому рівні сприймалась як належне, а менші масштаби означали шквал критики… Поставивши власну планку на рекордну висоту, ЛКЛ зробила спробу повторити успіх.

З 2004 року по 2007 рік включно змагання носило назву Індивідуально-клубна першість міста Львова (закрита). 2008 року – Першість стала відкритою і прийняла представників з шести областей, то ж справедливо, що в 2009 році першість отримала статус Кубку, який прийняв представників дванадцяти областей України, Автономної республіки Крим та спортсменів сусідньої Молдови (всього було 55 спортсменів).

Всі чекали, що перший Відкритий кубок міста Львова пройде на найвищому рівні серед спортсменів, масштабно, помпезно, урочисто, широко розрекламовано та висвітлено в ЗМІ. В якійсь мірі ці сподівання справдилися, а в дечому, на жаль, ні…

Змагання і цього разу відбулось в Культурно-освітньому центрі імені Олександра Довженка, загальний призовий фонд склав 15 тис. грн., кубки та медалі сяяли на постаменті сцени й було очевидно, що вартість цієї нагородної атрибутики відповідає високому статусу змагання. Команда телестудії «Міст», що вже вдруге забезпечувала чи не найвідповідальніший елемент змагання з бодібілдингу: освітлення сцени, спрацювала професійно за що дякуємо. На інших ж елементах, таких, як масштаби та тривалість рекламної кампанії, оформлення сцени, ПТС і розважальні номери довелось економити… Не вельми комфортно почувались спортсмени у солдатському шатрі, яке цього разу слугувало їм гримувальнею, адже велике й зручне приміщення другого поверху КОЦ, що використовувалось спортсменами як роздягалка під час Чемпіонату України 2008 було зайняте… Не підвів «живий» та активний львівський глядач, однак цілком заповнити зал їм допомогли численні вболівальники з інших регіонів України, що жваво підтримували своїх улюбленців.  

Першими на сцену вийшли юнаки віком до 16 років включно, найменш численна категорія на змаганнях – всього троє учасників. Якщо попередньої першості в цій категорії тішила око кількість учасників (6 спортсменів), то цього разу на висоті була якість. Усі троє, як на свій молодий вік, продемонстрували справді атлетичну форму і хорошу готовність що до виходу на сцену. Очевидний лідер категорії – киянин Артем Хоменчук (клуб «Вікторія») здобув впевнену перемогу над своїми однолітками. Одностайно судді визначили й долю срібла - спортсмен із невеличкого міста Клубівці, Івано-Франківської області, Бурошок Назарій (клуб «Торнадо»). Бронзовим призером став представник міста Нововолинськ (Волинська обл.) Ларін Антон (місцева ДЮСШ). Цим молодим спортсменам дякуємо за участь, бажаємо успіху та радо чекаємо на наступному змаганні. Також висловлюємо сподівання, що наступного разу у цій категорії ми побачимо і львів’ян, адже ніщо так не оживляє глядачів як підтримка свого земляка.

Достатньо повболівати, подискутувати та здивуватись мали змогу глядачі спостерігаючи рекордну кількість учасників категорії 18 років – 13 спортсменів, з яких 7 – львів’яни. Напружений та тривалий півфінал визначив шістку фіналістів: чемпіон категорії 16 років на першості міста 2008 року спартаківець Мудрик Іван, переможець категорії 18 років 2008 року Петрашкевич Назар (клуб «Спартак»), чемпіон Придністров’я 2009 серед юніорів Щербатюк Микола (клуб «Атлетика»), дебютант змагань з бодібілдингу Лісничий Сергій (клуб «Спарта»), Івано-Франківець з клубу «Електрон» Кецман Микола, та ще один представник славетного львівського клубу «Спартак» Карпа Сергій. У цій боротьбі більшість симпатій глядачів здобув Кецман Микола – найбільший з усіх фіналістів, як в розумінні найвищий так і в розумінні найважчий… і самовпевнений у перемозі… Проте цих якостей буває замало, судді оцінюють не лише масу, а й пропорцію, симетрію, рельєф і врешті позування. Тож одноголосно судді визначили переможцем категорії Щербатюка Миколу, минулорічний переможець Петрашкевич Назар поповнив свою колекцію сріблом, дебютант змагань Лісничий Сергій отримав медаль бронзового ґатунку. Не приховував свого розчарування через четверте місце Кецман Микола, п’ятим став Мудрик Іван, а замкнув фінальну шістку Карпа Сергій.

Традиційно сильною й чисельною була категорія юніори 20 років. У півфіналі їх вийшло дванадцять, проте всі глядачі дивились лише на одного – стало очевидно, що на сцені нове відкриття Українського культуризму в юніор-класі – Ількович Микола (місто Кам’янець-Подільський). Ще б пак, славетне місто України не лише краєвидами, замками, фортецями та історичними фестивалями, а й майстрами залізного спорту. Ось і попався якось Микола на очі багаторазовому призеру Чемпіонатів і Кубків України з бодібілдингу та пауерліфтингу Подольському Віталію… Почав досвідчений Віталік тренувати цей молодий талант, позбавивши цим конкурентів Миколи будь-яких шансів. Рельєфний, пропорційний, об’ємний, симетричний та розкутий на сцені, Микола здобув найвищі оцінки суддів. У таких випадках про категорію кажуть: «був він…і всі інші…». Черлінка Юрій (м. Тернопіль) продемонтував і якість і об’єм яких було достатньо, щоб здобути срібну нагороду у цій категорії. Корнієнко Сергій (місто Лубни, Полтавської обл.) став бронзовим призером й випередив донеччанина Кожому Олександра (четверте місце). Слід відзначити суттєве покращення форми, у порівнянні з попередньою першістю, Бурди Олександра (місто Нововолинськ), однак цього виявилось замало у компанії таких сильних суперників, тому посів лише п’яте місце. Борис Вусатий із міста Рівне замкнув фінальну шістку.

Найповажніша юніорська категорія на змаганнях – юніори віком до 22 років включно, подарувала радість усім учасникам яких було усього 8. Порадившись, судді вирішили допустити до фіналу всіх спортсменів. Бадьорі та повні сил вони виходили увечері на фінальну боротьбу. Як згодом з’ясувалось ці сили ой як знадобились спортсменам, що боролись за медалі найвищого ґатунку і йшли на одному рівні. На восьмій сходинці опинився мешканець райцентру Пустомити Львівської області - Кійко Тарас. Син найстаршого учасника Кубку, 53-річного Боднарчука Олександра, – 22-річний Боднарчук Олександр-молодший (м. Чернівці) посів сьоме місце, пропустивши перед собою львів’янина Василя Тлустяка. Підфігуний Роман із міста Тернопіль став п’ятим, претендувати на вище місце йому не дозволяють суттєві недоліки в позуванні та слабенькі стегна в порівнянні з торсом. А ось Касіровському Олександру (м. Івано-Франківськ) вдається впевнено та граційно почуватися на сцені, однак, брак маси та рельєфу, у порівнянні з призерами відкинув його на четверте місце категорії.

Довго і прискіпливо порівнювали судді очевидних лідерів категорії: Кожевнікова Олега (м. Стрий, Львівська обл.), Соломічева Івана (м. Львів, клуб «Титан») та Кузьму Андрія (м. Львів, клуб «Котигорошко»). Найбільшим та найдосвідченішим серед цієї трійки був стриянин, однак, він дещо поступався в рельєфі титанівцю, який в свою чергу поступався у рельєфі котигорошківцю. Вдало і велично відпозувавши у довільній програмі, Андрій Кузьма до останнього відпрацював і в обов’язковій. Просічений, естетичний та пропорційний Андрій здалеку виглядав меншим за своїх суперників, проте, на щастя для нього, судді сидять близько та зауважують все. Його рельєф та жорсткість судді оцінили вище маси конкурентів і цей спортсмен, вперше у своїй кар’єрі, приміряв лаври переможця та золоту медаль на шию, з чим щиро вітаємо! Кожевніков Олег закінчив цю виснажливу боротьбу другим. Продемонструвавши найкращу в житті форму і повернувшись на подіум після дворічної перерви, Соломічев Іван отримав бронзову медаль, схвальні оцінки від колег-глядачів та зобов’язання подякувати тренеру – Оржеховській Аліні (призерка Чемпіонатів та Кубків України з бодібілдингу) за те, що так добре підготувала його.

Якими б не були сильними, чисельними та напруженими юніорські категорії, але «вирішальне слово», як завжди, за чоловіками, які згідно багаторічної традиції Львівських змагань змагаються в Абсолютній категорії.

Заявили про своє бажання й зареєструвались в категорію аж 35 спортсменів! Участь у півфіналі брало удвічі менше… Культуризм особливий вид спорту, на відміну від всіх інших, де переможець визначається лише під час змагання, тут лідери та аутсайдери яскраво виділяються ще в роздягалці. Коли було визначено десятку фіналістів Відкритого кубку Львова 2009, стало очевидно, що ця десятка у кілька разів сильніша за фінальну десятку 2008 року. От і сталось те, про що мріяли організатори і чого боялися учасники-любителі, за один рік рівень спортсменів Абсолютної категорії зріс мало не до «профі».

Срібний призер Чемпіонату світу НАББА Володимир Горай (м. Київ), чемпіон України (IFBB) Андрій Кисіль (м. Чернігів), чемпіон України НАББА Граневський Володимир (Тирасполь, Молдова), призер чемпіонату України НАББА Котунов Сергій (м. Харків), призер чемпіонатів та кубків України НАББА серед юніорів та чоловіків Стричак Михайло (м. Львів), неодноразовий призер чемпіонатів та кубків України НАББА Каленський Віталій (м. Енергодар, Запорізька обл.). Саме тоді, коли ці спортсмени почали гримуватись, багато інших учасників залишили роздягалку і спокійно перекваліфікувались у глядачів зайнявши вільні місця в залі, вважаючи, що спостерігаючи за їх боротьбою здобудуть більше досвіду, ніж на сцені. Особисто я сумніваюсь, що це правильний підхід до тренувального і змагального процесу, проте це їх рішення. Глядачі ж зовсім не засмутились, не побачивши переповненої сцени, а лише з захопленням розглядали кращих. До вище названих мною фаворитів, у важкій боротьбі до фіналу пробились Ярмоленко Олександр (м. Київ), Скороход Павло (м. Київ), Малуш Едуард (м. Чернівці) та єдиний з юніорів Ількович Микола (м. Кам’янець-Подільський). Безперечно, що 23-річний львів’янин Стричак Михайло, якого з перших днів і досі тренує легендарний спортсмен, функціонер та тренер Беспаленко Василь Іванович продемонстрував суттєвий прогрес, однак серед більш досвідчених атлетів не зміг піднятись вище десятого місця. Місцем вище опинився невідомий нам досі Малуш Едуард, який показав цілком гідний рівень, хоч є ще, за мірками бодібілдингу, молодим атлетом. Юніор – сенсація, Ількович Микола, здобув не лише глядацькі симпатії та купу чарівних шанувальниць у місті Лева, а й восьме місце Абсолютної категорії, що для його молодого віку, серед такого високого рівня учасників, є просто проривом. Рельєфний та симетричний Ярмоленко Олександр (сьоме місце) у запеклій боротьбі якийсь мізер уступив Сергію Котунову, що посів шосту сходинку. Віталій Каленський після довгої перерви у виступах зумів набрати хорошу форму, яку судді оцінили п’ятим місцем. За крок до п’єдесталу опинився киянин Скороход Павло, не всі і не одразу під гримом впізнали в ньому того самого спецназівця, що одягає амуніцію а антиснідівській рекламі… Справді хороша і чемпіонська форма у цього спортсмена, однак надто сильними були інші атлети, що не дозволили йому піднятися вище четвертого місця. Одним з них був Володимир Граневський, який до львівського золота осені 2008 додав бронзу весни 2009.

Серед десятки кращих особливо величним був Володимир Горай, який до Львова приїхав не лише за беззаперечною перемогою, але й за «обкаткою» себе перед Чемпіонатом світу до якого ретельно готувався. Його широчезні плечі, велетенські груди, налиті біцепси на фоні вузької талії дивилися граціозно, а він сам нагадував статую Атланта. Невеличкий мізер води помітний лише досвідченому суддівському оку та незначне відставання стегон не дозволили здобути Кубок Львова «без бою». Завадив це зробити бездоганно підготовлений до цих змагань чернігівець Андрій Кисіль. Уже вдруге наше славне місто гарно зустрічає цього спортсмена – на весні 2008 року Андрій переміг на чемпіонаті України (WPC, безекіпіровочний дивізіон з пауерліфтингу не лише у власній категорії, а й абсолютному заліку). Тож зараз цей всесторонній спортсмен підкорив Львів і на змаганнях з бодібілдингу, продемонструвавши якісну масу та розвиток всіх м’язових груп, найкращий рельєф та хорошу пропорцію. Окрім золотої медалі, красеня-кубку та призових від організаторів, Андрій Кисіль отримав  подорож до старовинного Кракова від партнера цього змагання, тур фірми «Індіго» (www.indigotravel.com.ua).

Такою є підсумкова розповідь про Відкритий кубок міста Львова, який би не відбувся без підтримки найвідданіших спонсорів:

1. Офіційний дилер автомобілів NISSAN у місті Львові – компанія ГалАвтоСвіт www.gas.lviv.ua;

2. ПП «Майя» - виробник чоловічого одягу «LEGENDA CLASS»

www.legendaclass.com.ua;

3.  спортивне харчування «Штайн»

www.stein.com.ua;

 

та партнерів:

Департамент гуманітарної політики Львівської міської ради (саме під патронатом ЛМР проводився Кубок);

Управління з питань фізичної культури та спорту Львівської ОДА;

ГО «Моноліт» та фірма «Юніма».

Саме ВОНИ, всупереч всім прогнозам, підтримують наш шляхетний спорт!

Спортсменам дякуємо за участь та натхненну боротьбу, глядачам за палку підтримку, спонсорам та партнерам за допомогу!!!

 

З повагою,

Президент ЛКЛ                                                                     Шеремета С. Р.

e-mail: info@lkl.org.ua тел.: +38 (050) 370-56-83
Сайти федерацій
WABBA World
Партнери
Львівська міська рада Громадське формування з охорони громадського порядку і державного кордону 'МОНОЛІТ'