Сайти спонсорів
Алекс СО - офіційний дилер Volkswagen у Львові Чоловічий костюм від Legenda Class. Найкращий чоловічий костюм. Olimp

"Кубок Лева" 2003

Місто Львів славиться не тільки своєю історичною архітектурою, але має ще й своє глибоке коріння в розвитку бодібілдингу. У другій половині 60-х років відчувається велике піднесення культуризму. Молоді юнаки, які цікавилися не тільки збільшенням м’язевої маси, але й захоплювалися здоровим способом життя, пізнавши нове віяння, взялися за гантелі. Всю інформацію про методику тренування та змагання, що відбуваються в світі, отримували з польського журналу «Спорт для всіх» і чехословацького журналу «Тренер і вправи». Пізніше з’явився радянський журнал «Спортивне життя Росії». Чиновники не дуже вітали цей «рід діяльності» і тому кожен тренувався де тільки міг, хто на горищі, хто в підвалі, хто в квартирах з надією, в майбутньому, виступити на змаганнях. Незважаючи на це сім’ї Романців, все ж вдалося відкрити спортивну секцію культуризму у Львові.

Великою популярністю користувався фільм «Подвиги Геракла», за участю знаменитого культуриста Стіва Рівса. Прекрасний атлет і чудовий актор надихав нас не тільки на героїчні вчинки, але давав надію на здобуття міфічно атлетичної фігури з розкішними пропорціями. В цей час усі з захопленням спостерігали за гігантським ростом м’язевої маси двадцятилітнього Арнольда Шварценегера. Кожен намагався копіювати його систему тренувань, але результати не були настільки прогресивними.

Не зважаючи на компрометуючу статтю «троянський кінь культуризму» в газеті «Радянський спорт», у Львові піднявся справжній бум. Приємно було бачити на пляжах молодих хлопців з атлетичною будовою, які виростали, як гриби. Літній період – період змагань. Пляж для атлетів був своєрідним помостом – сценою. Вони самі були в ролі учасників змагань та ролі суддів. Завжди збиралися тільки на одному пляжі – «Наварія». Там відбувалися знайомства та обмін досвідом. Мабуть, це було не тільки у Львові, але й по всій країні. З того часу з’явився термін «підготовка до пляжного сезону». В 70-х роках з’явилися перші спроби виступів на змаганнях, що проводилися в республіках Прибалтики. Сталося так, що першим львівським атлетом, який виступав за команду міста Риги був Беспаленко Василь. Для підвищення кваліфікації він був змушений жити 2 роки в Латвії, де переймав досвід тамтешніх культуристів. Пізніше він вже виступав на Чемпіонатах Прибалтики і СРСР за рідне місто Львів і за Україну. В ці ж роки у Львові організовується комісія з атлетичної гімнастики при федерації тяжкої атлетики в голові з Беспаленком Василем і Богдановим Володимиром. В 1979 році офіційно відкривається атлетичний клуб «Ювілейний» і в 1980 році проводяться перші змагання з культуризму з гостями із Латвії. Абсолютним переможцем Львівських змагань став Поляков Станіслав з Риги. Тоді і було закладено початок львівським традиціям «залізного спорту». За першим турніром з’явилась популярність, пройшли наступні… Було вирішено проводити великі турніри один раз в два роки, але вийшло так, що вони проходили кожного року. Бажаючі їхали з України, Росії, Литви, Латвії, Естонії, північної Осетії, Башкирії. Кількість учасників перевищувала більше 130 чоловік. Беспаленко Василь, Богданов Володимир і Лопотун Олександр були організаторами таких змагань. У Львові з’явилася сильна команда, яка виступала у всіх категоріях на чемпіонатах України, Прибалтики, Угорщини і СРСР. В команду входили наступні атлети Львова:       Адамів Г., Ознамець С., Тюмєнєв О., Кобяков Н., Беспаленко В., Шишанов С., Лукачук І., Валєєв О., Шемуратов Ф. та інші.
І ось в 1989 році у величезному закритому велотреку на встановленій великій сцені з великим резонансом пройшли міжнародні змагання «Амфітон». Тоді до багатьох учасників додалися атлети з Німеччини, Польщі та Чехословаччини. Емблемою змагань став Золотий Лев. 6 годин без перерви під бурхливі овації проходили змагання, глядачі були в захваті і, здавалося, не втомлювалися. Перші місця серед чоловіків тоді посіли: Добкін І. (70 кг) з Одеси, Лікеманн Е. (80 кг.) з Німеччини і кияни Березовий Р. (90кг) та Луцак В. (понад 90 кг). Серед жінок – Брода Христина з Польщі (до 52 кг) і Ольга Павличенко з Астрахані (понад 52 кг). Абсолютним чемпіоном Турніру став Березовий Роман та Брода Христина. Серед пар перемогли Березовий Роман і Вернер Діана. В 1990 році пройшов наступний міжнародний турнір, який пройшов також на високому рівні. У Львові періодично проводилися не тільки Турніри, але і Чемпіонати України.

Приємно згадувати ті чудові часи, коли атлети, організатори та судді жили з повагою один до одного однією дружньою сім’єю і не ділилися на різні федерації за різними версіями. А далі були економічні труднощі 90-х які негативно позначились на можливості атлетів виступати на змаганнях, а федерації організовувати великі турніри.

І ось 29 листопада 2003 року Львівська Федерація бодібілдингу та фітнесу, завдячуючи підтримці відділів роботи з молоддю і спорту управління культури Львівської міської ради, вирішила відновити старі традиції і провела відкритий турнір «Кубок Лева». Гостей, що приїхали на змагання, федерація зустрічала на вокзалі, поселяли в готель. В назначений час реєстрація пройшла швидко, чітко і без затримок. Організаційними питаннями успішно займався Віце-президент федерації Львівської області з фітнесу Кузнєцов Олександр. Завдячуючи спонсорам було заготовлено кубки, медалі, дипломи, грошові винагороди. Як в старі добрі часи, всі керівники команд намагалися допомогти в проведенні змагань. Місце біля інформатора мікрофону зайняв досвідчений представник команди з Кузнєцовська Зеленін Вадим. Головним секретарем змагань, як завжди, був Лопотун Олександр. З вступним словом виступили: керівники Львівської адміністрації Держко І. і Пушкарьов Д., Віце-президент федерації України Делієв І., Президент Львівської обласної федерації Богданов В. і головний суддя змагань, Віце-президент Львівської області  Лукачук І. змагання проходили в теплій дружній обстановці. Цікавими були виступи Онопової Ірини зі своїми учнями на степах. Турнір, що проводився без особливої реклами, виявився видовищним і надовго залишився в пам’яті львівського глядача, який повністю заповнив Будинок Культури. Власниками кубків серед чоловіків стали: Микитка Олександр з м. Стрия (70 кг), Вінницький чемпіон Сисун Сергій (80 кг), Кухарчук Андрій (90кг) і Шеремета Святослав (понад 90 кг) зі Львова. За тиждень до турніру Шеремета С. повернувся з Москви бронзовим призером у версії WFF. Глядачі в залі з захватом зустріли свого чемпіона на сцені і були впевнені в його перемозі і в цей раз. Поки усі переможці готувалися до абсолютної першості, на сцені визначилися нові переможці: сеньйори – Адамів Е. (40 років) і Грановський Б. (60 років); серед жінок першою стала Градзік Мар’яна (Львів). Бурхливими оплесками зустрів зал представницю Закарпатської області з фітнесу, фіналістку Чемпіонату України, матір двох дітей – Цибик Євгенію з Ужгорода, яка стала володаркою кубку.

Для визначення абсолютного переможця Кубку на сцену було запрошено переможців всіх категорій. Боротьба загострилася, коли до них приєднались: чемпіон України серед юніорів Бобчук Сергій, глядач був вражений від несподіванки, побачивши срібного призера Чемпіонату світу Ремізова Василя, багаторазового чемпіона України Кудлая Анатолія, чемпіона Європи, фіналіста Чемпіонату світу Гречухова Віталія. Віталій просто підкорив глядача своєю артистичністю. Абсолютним переможцем Турніру став Кудлай Анатолій ( м. Дніпропетровськ). Він отримав найбільший «Кубок Лева» і туристичну путівку в Угорщину. З величезною вдячністю згадую усіх представників команд і учасників змагань. Надіюся, що на наступний турнір, що буде проводитися восени у Львові, приїде ще більше бажаючих спортсменів різної кваліфікації.

Хочу подякувати спонсорам: ТзОВ «Орісіл», корпорації «АРТОР», супермаркет «ВАМ», «Данфарм», магазин «Інтератлетика», фірмі «Корн» та іншим. Надіємося, що коли проходитиме наступний турнір вони, а також інші спонсори, не залишать нас без уваги, адже завдяки їм ми пропагуємо здоровий спосіб життя й зміцнюємо майбутнє нашої нації.

Президент Львівської обласної федерації бодібілдингу і фітнесу, суддя національної категорії Богданов В. М. 2003 р.

e-mail: info@lkl.org.ua тел.: +38 (050) 370-56-83
Сайти федерацій
WABBA World
Партнери
Львівська міська рада Громадське формування з охорони громадського порядку і державного кордону 'МОНОЛІТ'